EveryBodyFights
15 Channel Center St. Boston, MA 02210  
857-250-4140

Class Types

Boxing, Functional Fitness, Kettlebell, Rowing, TRX & Suspension, HIIT & Tabata, Boot Camp, Running, Indoor Cycling & Biking, Vinyasa, Plyometrics, Sculpt, Pilates Mat, Meditation & Pranayama, Kickboxing & Taebo, Strength, Barre

Amenities

Complimentary Towels
Gloves for Purchase
Gloves Provided
Juice / Smoothie Bar
Lockers
Parking
Private Training
Retail
Sauna
Showers
Steam Room
Water for Purchase
Wraps for Purchase
Wraps Provided

Cancellation Policy

6 hours

Neighborhood

South Boston

Know before you go

  • Arrive 15 minutes early to wrap hands and get gloves

STUDIO OVERVIEW

The Club by George Foreman III was created to meet the demands of the most discerning client looking for a High Intensity workout that combines the luxury amenities of the big box gym. The Club has listened and provided the Best Fight and Fitness Facility offering. This 15,000 sq.ft facility combines the best of health, fitness and luxury under one roof. Class A Cardio + Weight Equipment from Life Fitness, Grade A Locker Room Facility and Group Fitness Classes that run on your schedule.

Wednesday, March 29
Time Class Type Instructor
5:15 - 5:55 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning B. Riley RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINx360 cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
6:00 - 6:40 AM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Candice Peak RESERVE
6:30 - 7:15 AM ROADxTRIATHLON cardio Laura Holmstedt RESERVE
6:30 - 7:30 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINx360 cardio strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
8:00 - 8:30 AM BODYx MEDITATION yoga_meditation_stretch Anthony Diluglio RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Kevin Cobbs RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
5:00 - 5:40 PM BODYxPILATES cardio pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Eliza Shirazi RESERVE
5:30 - 6:15 PM ROADxTRIATHLON cardio Alexander Leviner RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Rob Velasquez RESERVE
5:45 - 6:25 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Eliza Shirazi RESERVE
5:50 - 6:25 PM BODYxCORE strength_conditioning Lisa Healey RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
6:30 - 7:15 PM ROADxTRIATHLON cardio Kelli Fierras RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
6:45 - 7:30 PM Booty By Brabants strength_conditioning Kelly Brabants RESERVE
7:15 - 7:50 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Carly Siegler RESERVE
Thursday, March 30
Time Class Type Instructor
5:15 - 5:55 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Carly Siegler RESERVE
5:40 - 6:25 AM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Kristin Trudeau RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning David Bergeron RESERVE
6:00 - 6:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
6:30 - 7:15 AM Kick it cardio Eliza Shirazi RESERVE
6:45 - 7:30 AM ROADxTRIATHLON cardio Stephen Allison RESERVE
7:00 - 8:00 AM FIGHT CLUB INTERMEDIATE martial_arts Marty Farrell RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning George Foreman RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINxBOOTCAMP cardio strength_conditioning boot_camp Patrick Ceurvels RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Kevin Cobbs RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
5:00 - 5:40 PM BODYxBARRE pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Lauren Keenan RESERVE
5:15 - 6:00 PM ROADxTRIATHLON cardio Erin Guiney RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
5:45 - 6:30 PM BODYxBEATS cardio Stephanie Greenfield RESERVE
5:45 - 6:25 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Lauren Keenan RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Amy O'Brien RESERVE
6:30 - 7:30 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Colleen Hayes RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Erin Guiney RESERVE
6:45 - 7:30 PM ROADxTRIATHLON cardio Stephanie Greenfield RESERVE
7:15 - 7:55 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Brandon Brunell RESERVE
Friday, March 31
Time Class Type Instructor
5:15 - 5:55 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Angela Gentile RESERVE
5:30 - 6:15 AM ROADxTRIATHLON cardio B. Riley RESERVE
6:00 - 6:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Brandon Brunell RESERVE
6:00 - 7:00 AM FIGHT CLUB ADVANCED cardio Marty Farrell RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Angela Gentile RESERVE
6:30 - 7:30 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Eliza Shirazi RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
9:00 - 10:00 AM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Anthony Diluglio RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Erin Guiney RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Amy O'Brien RESERVE
3:30 - 4:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
5:50 - 6:30 PM BAGSxSTRENGTH cardio strength_conditioning boot_camp Carlos Molina RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Amy O'Brien RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
Saturday, April 1
Time Class Type Instructor
8:15 - 9:00 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
8:15 - 9:15 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
8:30 - 9:15 AM ROADxTRIATHLON cardio Erin Guiney RESERVE
9:00 - 10:00 AM TRAINxLIVE cardio strength_conditioning David Bergeron RESERVE
9:20 - 10:05 AM ROADxTRIATHLON cardio Erin Guiney RESERVE
9:30 - 10:15 AM BODYxBEATS cardio Stephanie Greenfield RESERVE
9:30 - 10:15 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Nicole Schultz RESERVE
10:00 - 10:50 AM STRENGTH x CLUB strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
10:20 - 10:50 AM BODYxPILATES cardio pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
10:30 - 11:10 AM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Alexander Leviner RESERVE
11:00 - 12:00 PM TRAINxLIVE cardio strength_conditioning David Bergeron RESERVE
11:30 - 12:15 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
11:50 - 12:40 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Meaghan Quinn RESERVE
12:00 - 1:00 PM FIGHT CLUB INTERMEDIATE martial_arts Kevin O'Leary RESERVE
Sunday, April 2
Time Class Type Instructor
9:00 - 10:00 AM TRAINx360 cardio strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
9:30 - 10:15 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
10:30 - 11:15 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
11:00 - 12:00 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
Monday, April 3
Time Class Type Instructor
5:15 - 6:00 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Colby Colarossi RESERVE
5:30 - 6:15 AM ROADxTRIATHLON cardio B. Riley RESERVE
6:00 - 6:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
6:50 - 7:35 AM BODYxBARRE pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINx360 cardio strength_conditioning B. Riley RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Alexander Leviner RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning EDWARDO FRIAS RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Eliza Shirazi RESERVE
5:00 - 5:40 PM BODYxPILATES cardio pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
5:45 - 6:25 PM Kick it cardio Eliza Shirazi RESERVE
5:45 - 6:25 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Laura Mucci RESERVE
6:15 - 7:00 PM ROADxTRIATHLON cardio Erin Guiney RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
6:30 - 7:15 PM Booty By Brabants strength_conditioning Kelly Brabants RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
7:15 - 8:15 PM FIGHT CLUB BEGINNER cardio Marty Farrell RESERVE
7:15 - 8:00 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Lauren Keenan RESERVE
7:30 - 8:30 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Colleen Hayes RESERVE
Tuesday, April 4
Time Class Type Instructor
5:15 - 5:55 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Eliza Shirazi RESERVE
5:25 - 6:05 AM ROADxTRIATHLON cardio B. Riley RESERVE
5:30 - 6:15 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
6:00 - 6:45 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Patrick Ceurvels RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning David Bergeron RESERVE
6:30 - 7:15 AM Kick it cardio Eliza Shirazi RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning EDWARDO FRIAS RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
7:00 - 8:00 AM FIGHT CLUB BEGINNER cardio Lauren Keenan RESERVE
7:15 - 8:00 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
4:55 - 5:25 PM TRAINxCORE strength_conditioning David Bergeron RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Miguel Figueroa RESERVE
5:00 - 5:40 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Stephanie Morrissey RESERVE
5:15 - 6:00 PM ROADxTRIATHLON cardio Kelsey Sullivan RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Rob Velasquez RESERVE
5:45 - 6:25 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
5:45 - 6:25 PM BODYxBARRE pilates_barre Kara Duval RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Patrick Ceurvels RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxKICKS cardio boot_camp EDWARDO FRIAS RESERVE
6:30 - 7:10 PM BODYxCORE strength_conditioning Erin Guiney RESERVE
7:15 - 8:00 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Erin Guiney RESERVE
Wednesday, April 5
Time Class Type Instructor
5:15 - 5:55 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning B. Riley RESERVE
6:00 - 6:40 AM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Candice Peak RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINx360 cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
6:30 - 7:15 AM ROADxTRIATHLON cardio Laura Holmstedt RESERVE
6:30 - 7:30 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINx360 cardio strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
8:00 - 8:30 AM BODYx MEDITATION yoga_meditation_stretch Anthony Diluglio RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Kevin Cobbs RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning EDWARDO FRIAS RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Eliza Shirazi RESERVE
5:00 - 5:40 PM BODYxPILATES cardio pilates_barre Kara Duval RESERVE
5:30 - 6:15 PM ROADxTRIATHLON cardio Alexander Leviner RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Rob Velasquez RESERVE
5:45 - 6:25 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Eliza Shirazi RESERVE
5:50 - 6:25 PM BODYxCORE strength_conditioning Lisa Healey RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
6:30 - 7:15 PM ROADxTRIATHLON cardio Kelli Fierras RESERVE
6:45 - 7:30 PM Booty By Brabants strength_conditioning Kelly Brabants RESERVE
7:15 - 7:50 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Carly Siegler RESERVE
Thursday, April 6
Time Class Type Instructor
5:15 - 5:55 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Brandon Brunell RESERVE
5:40 - 6:25 AM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Kristin Trudeau RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning David Bergeron RESERVE
6:00 - 6:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Laura Mucci RESERVE
6:30 - 7:15 AM Kick it cardio Eliza Shirazi RESERVE
6:45 - 7:30 AM ROADxTRIATHLON cardio Stephen Allison RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINxBOOTCAMP cardio strength_conditioning boot_camp Patrick Ceurvels RESERVE
7:00 - 8:00 AM FIGHT CLUB INTERMEDIATE martial_arts Marty Farrell RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning George Foreman RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Kevin Cobbs RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
12:00 - 1:00 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Laura Mucci RESERVE
5:00 - 5:40 PM BODYxBARRE pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Lauren Keenan RESERVE
5:15 - 6:00 PM ROADxTRIATHLON cardio Chris DaVeiga RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
5:45 - 6:30 PM BODYxBEATS cardio Stephanie Greenfield RESERVE
5:45 - 6:25 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Lauren Keenan RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
6:30 - 7:30 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Colleen Hayes RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Erin Guiney RESERVE
6:45 - 7:30 PM ROADxTRIATHLON cardio Stephanie Greenfield RESERVE
7:15 - 7:55 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Brandon Brunell RESERVE
Friday, April 7
Time Class Type Instructor
5:15 - 5:55 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Angela Gentile RESERVE
5:30 - 6:15 AM ROADxTRIATHLON cardio B. Riley RESERVE
6:00 - 7:00 AM FIGHT CLUB ADVANCED cardio Marty Farrell RESERVE
6:00 - 6:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Angela Gentile RESERVE
6:30 - 7:30 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Eliza Shirazi RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
9:00 - 10:00 AM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Anthony Diluglio RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Erin Guiney RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Amy O'Brien RESERVE
3:30 - 4:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
5:50 - 6:30 PM BAGSxSTRENGTH cardio strength_conditioning boot_camp Carlos Molina RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Amy O'Brien RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
Saturday, April 8
Time Class Type Instructor
8:15 - 9:00 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
8:15 - 9:15 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
8:30 - 9:15 AM ROADxTRIATHLON cardio Erin Guiney RESERVE
9:00 - 10:00 AM TRAINxLIVE cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
9:20 - 10:05 AM ROADxTRIATHLON cardio Erin Guiney RESERVE
9:30 - 10:15 AM BODYxBEATS cardio Stephanie Greenfield RESERVE
9:30 - 10:15 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Nicole Schultz RESERVE
10:00 - 10:50 AM STRENGTH x CLUB strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
10:20 - 10:50 AM BODYxPILATES cardio pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
10:30 - 11:10 AM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Alexander Leviner RESERVE
11:00 - 12:00 PM TRAINxLIVE cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
11:30 - 12:15 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
11:50 - 12:40 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Meaghan Quinn RESERVE
12:00 - 1:00 PM FIGHT CLUB INTERMEDIATE martial_arts Kevin O'Leary RESERVE
Sunday, April 9
Time Class Type Instructor
9:00 - 10:00 AM TRAINx360 cardio strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
9:30 - 10:15 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
10:30 - 11:15 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
11:00 - 12:00 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
Monday, April 10
Time Class Type Instructor
5:15 - 6:00 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Patrick Ceurvels RESERVE
5:30 - 6:15 AM ROADxTRIATHLON cardio B. Riley RESERVE
6:00 - 6:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
6:50 - 7:35 AM BODYxBARRE pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINx360 cardio strength_conditioning B. Riley RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Alexander Leviner RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning EDWARDO FRIAS RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Eliza Shirazi RESERVE
5:00 - 5:40 PM BODYxPILATES cardio pilates_barre Stephanie Greenfield RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Alexander Leviner RESERVE
5:45 - 6:25 PM Kick it cardio Eliza Shirazi RESERVE
5:45 - 6:25 PM BAGSxBEATS cardio strength_conditioning boot_camp Laura Mucci RESERVE
6:15 - 7:00 PM ROADxTRIATHLON cardio Erin Guiney RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
6:30 - 7:15 PM Booty By Brabants strength_conditioning Kelly Brabants RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Marty Farrell RESERVE
7:15 - 8:15 PM FIGHT CLUB BEGINNER cardio Marty Farrell RESERVE
7:15 - 8:00 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Lauren Keenan RESERVE
7:30 - 8:30 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Colleen Hayes RESERVE
Tuesday, April 11
Time Class Type Instructor
5:15 - 5:55 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Alexandra Kelleher RESERVE
5:25 - 6:05 AM ROADxTRIATHLON cardio B. Riley RESERVE
5:30 - 6:15 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
6:00 - 6:45 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Patrick Ceurvels RESERVE
6:00 - 7:00 AM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning David Bergeron RESERVE
6:30 - 7:15 AM Kick it cardio Eliza Shirazi RESERVE
7:00 - 7:40 AM BAGSxBODY cardio strength_conditioning EDWARDO FRIAS RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Carlos Molina RESERVE
7:00 - 8:00 AM FIGHT CLUB BEGINNER cardio Lauren Keenan RESERVE
7:15 - 8:00 AM BODYxFLOW yoga_meditation_stretch strength_conditioning Anthony Diluglio RESERVE
11:45 - 12:30 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Chris DaVeiga RESERVE
12:00 - 1:00 PM TRAINxCARDIO cardio strength_conditioning Ike Ajoku RESERVE
4:55 - 5:25 PM TRAINxCORE strength_conditioning David Bergeron RESERVE
5:00 - 5:40 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Miguel Figueroa RESERVE
5:00 - 5:40 PM BODYxYOGA yoga_meditation_stretch Stephanie Morrissey RESERVE
5:15 - 6:00 PM ROADxTRIATHLON cardio Kelsey Sullivan RESERVE
5:30 - 6:30 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Rob Velasquez RESERVE
5:45 - 6:25 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Shane Jordan RESERVE
5:45 - 6:25 PM BODYxBARRE pilates_barre Kara Duval RESERVE
6:30 - 7:30 PM TRAINx360 cardio strength_conditioning Patrick Ceurvels RESERVE
6:30 - 7:10 PM BAGSxKICKS cardio boot_camp EDWARDO FRIAS RESERVE
6:30 - 7:10 PM BODYxCORE strength_conditioning Erin Guiney RESERVE
7:15 - 8:00 PM BAGSxBODY cardio strength_conditioning Erin Guiney RESERVE
Powered by mindbody