Get 20% off your first month with code TWENTY.

Everybodyfights
295 Madison Avenue New York, NY 10017  
1646-688-5579

Class Types

Boxing, Sculpt, Running, Interval Training, Kettlebell, Vinyasa, Restorative, Open Gym, Rowing, Indoor Cycling & Biking

Amenities

Gloves for Rent
Lockers
Showers
Water Filling Station
Wraps for Purchase

Cancellation Policy

2 hours

Neighborhood

Midtown

Know before you go

  • Rental Gloves are $3, hand wraps are $7.50, quick wraps are $12.50
  • All fighters must check in 5 minutes before class or risk losing spot

STUDIO OVERVIEW

UNLEASH YOUR INNER FIGHTER.

Tuesday, March 26
Time Class Type Instructor
5:00 - 5:30 PM TRAINxCORE strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
5:40 - 6:30 PM BAGSxBODY cardio Dennys Lozada RESERVE
5:45 - 6:35 PM TRAINx360 strength_conditioning Tiana Murray RESERVE
6:00 - 6:50 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
6:40 - 7:30 PM BAGSxBODY cardio Josh Martinez RESERVE
6:45 - 7:35 PM TRAINxCARDIO strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
7:00 - 7:50 PM ROADxTRIATHLON cardio Ricardo Rose RESERVE
7:45 - 8:35 PM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Tiana Murray RESERVE
Wednesday, March 27
Time Class Type Instructor
6:00 - 6:50 AM TRAINxCARDIO strength_conditioning Samantha Ruskin RESERVE
6:00 - 6:50 AM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
7:00 - 7:50 AM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Kim McAuliffe RESERVE
7:00 - 7:50 AM TRAINx360 strength_conditioning Tiana Murray RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxBODY cardio Victor Candelario RESERVE
8:15 - 9:05 AM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Kim McAuliffe RESERVE
11:45 - 12:15 PM FLOWxRECOVERY30 yoga_meditation_stretch Tiana Murray RESERVE
12:30 - 1:20 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Tiana Murray RESERVE
12:30 - 1:20 PM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
5:00 - 5:30 PM TRAINxCORE strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
5:40 - 6:30 PM BAGSxBODY cardio Jose Calderon RESERVE
5:45 - 6:35 PM TRAINx360 strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
6:00 - 6:50 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
6:40 - 7:30 PM BAGSxBODY cardio Jonathan Cepeda RESERVE
6:45 - 7:35 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
7:00 - 7:50 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Laura De Lucia RESERVE
7:40 - 8:30 PM BAGSxBEATS cardio Mindy Lai RESERVE
7:45 - 8:35 PM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Alan Licon RESERVE
Thursday, March 28
Time Class Type Instructor
6:00 - 6:50 AM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
6:00 - 6:50 AM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Victor Candelario RESERVE
7:00 - 7:50 AM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Kim McAuliffe RESERVE
7:00 - 8:00 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Victor Candelario RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
12:30 - 1:20 PM ROADxFIGHT cardio Geoffrey McBride RESERVE
12:30 - 1:20 PM TRAINx360 strength_conditioning Hernan Santa Jr. RESERVE
5:30 - 6:30 PM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Dennys Lozada RESERVE
5:40 - 6:30 PM BAGSxBODY cardio Jose Calderon RESERVE
6:00 - 6:50 PM ROADxTRIATHLON cardio Geoffrey McBride RESERVE
6:40 - 7:30 PM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
6:45 - 7:35 PM TRAINx360 strength_conditioning Tiana Murray RESERVE
7:45 - 8:45 PM FIGHTxSPARRING - Members Only cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
7:45 - 8:45 PM FLOWxYOGA yoga_meditation_stretch Tiana Murray RESERVE
Friday, March 29
Time Class Type Instructor
6:00 - 6:50 AM BAGSxBODY cardio Geoffrey McBride RESERVE
6:15 - 6:45 AM TRAINxCORE strength_conditioning Christine O' Leary RESERVE
6:45 - 7:35 AM ROADxFIGHT cardio Samantha Ruskin RESERVE
7:00 - 7:50 AM TRAINx360 strength_conditioning Jonathan Cepeda RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxBODY cardio Victor Candelario RESERVE
12:15 - 1:05 PM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Victor Candelario RESERVE
4:30 - 5:20 PM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
5:30 - 6:20 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
5:30 - 6:20 PM BAGSxBODY cardio Jose Calderon RESERVE
5:30 - 6:20 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
6:30 - 7:20 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Kim McAuliffe RESERVE
6:30 - 7:20 PM BAGSxBEATS cardio Mindy Lai RESERVE
6:30 - 7:30 PM FIGHTxSPARRING - Members Only cardio Alan Licon RESERVE
Saturday, March 30
Time Class Type Instructor
8:00 - 12:00 PM Open Gym strength_conditioning EBF NYC RESERVE
8:30 - 9:30 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Alan Licon RESERVE
8:40 - 9:40 AM FLOWxYOGA yoga_meditation_stretch Tiana Murray RESERVE
9:45 - 10:35 AM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Ricardo Rose RESERVE
10:00 - 10:50 AM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
10:00 - 10:50 AM BAGSxBODY cardio Kim McAuliffe RESERVE
11:00 - 11:50 AM BAGSxBODY cardio Jonathan Cepeda RESERVE
11:00 - 11:50 AM TRAINxLIVE cardio strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
12:40 - 1:30 PM BAGSxBODY cardio Jonathan Cepeda RESERVE
Sunday, March 31
Time Class Type Instructor
8:00 - 2:00 PM Open Gym strength_conditioning EBF NYC RESERVE
9:00 - 10:00 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Jose Calderon RESERVE
10:00 - 10:50 AM BAGSxBODY cardio Jonathan Cepeda RESERVE
11:15 - 12:05 PM BAGSxBEATS cardio Mindy Lai RESERVE
11:20 - 12:10 PM TRAINx360 strength_conditioning Jonathan Cepeda RESERVE
12:15 - 12:45 PM FLOWxCORE30 yoga_meditation_stretch Tara Kirkpatrick RESERVE
12:50 - 1:20 PM FLOWxRECOVERY30 yoga_meditation_stretch Tara Kirkpatrick RESERVE
Monday, April 1
Time Class Type Instructor
6:00 - 7:00 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
7:00 - 7:50 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
7:00 - 7:50 AM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Samantha Ruskin RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
8:00 - 8:50 AM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Ricardo Rose RESERVE
8:15 - 8:45 AM FLOWxCORE30 yoga_meditation_stretch Tara Kirkpatrick RESERVE
12:00 - 12:30 PM TRAINxCORE strength_conditioning Victor Candelario RESERVE
12:30 - 1:20 PM BAGSxBODY cardio Geoffrey McBride RESERVE
5:40 - 6:30 PM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
5:45 - 6:35 PM TRAINxCARDIO strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
6:00 - 6:50 PM ROADxFIGHT cardio Mindy Lai RESERVE
6:40 - 7:30 PM BAGSxBODY cardio Geoffrey McBride RESERVE
6:45 - 7:35 PM TRAINx360 strength_conditioning Jose Calderon RESERVE
7:00 - 7:50 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Laura De Lucia RESERVE
7:40 - 8:30 PM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
Tuesday, April 2
Time Class Type Instructor
6:00 - 7:00 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
6:45 - 7:35 AM ROADxTRIATHLON cardio Mindy Lai RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINxCARDIO strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxBEATS cardio Kim McAuliffe RESERVE
8:10 - 9:00 AM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Dennys Lozada RESERVE
8:15 - 9:15 AM FLOWxYOGA yoga_meditation_stretch Britney Byfield RESERVE
12:15 - 1:05 PM BAGSxBODY cardio Geoffrey McBride RESERVE
12:30 - 1:20 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
5:00 - 5:30 PM TRAINxCORE strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
5:40 - 6:30 PM BAGSxBODY cardio Dennys Lozada RESERVE
5:45 - 6:35 PM TRAINx360 strength_conditioning Tiana Murray RESERVE
6:00 - 6:50 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
6:40 - 7:30 PM BAGSxBODY cardio Josh Martinez RESERVE
6:45 - 7:35 PM TRAINxCARDIO strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
7:00 - 7:50 PM ROADxTRIATHLON cardio Ricardo Rose RESERVE
7:40 - 8:30 PM BAGSxBODY cardio Josh Martinez RESERVE
Wednesday, April 3
Time Class Type Instructor
6:00 - 6:50 AM TRAINxCARDIO strength_conditioning Christine O' Leary RESERVE
6:00 - 6:50 AM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
7:00 - 7:50 AM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Kim McAuliffe RESERVE
7:00 - 7:50 AM TRAINx360 strength_conditioning Samantha Ruskin RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxBODY cardio Victor Candelario RESERVE
8:15 - 9:05 AM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Kim McAuliffe RESERVE
11:45 - 12:15 PM FLOWxRECOVERY30 yoga_meditation_stretch Tiana Murray RESERVE
12:30 - 1:20 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Victor Candelario RESERVE
12:30 - 1:20 PM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
5:00 - 5:30 PM TRAINxCORE strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
5:40 - 6:30 PM BAGSxBODY cardio Jose Calderon RESERVE
5:45 - 6:35 PM TRAINx360 strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
6:00 - 6:50 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
6:40 - 7:30 PM BAGSxBODY cardio Jonathan Cepeda RESERVE
6:45 - 7:35 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
7:00 - 7:50 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Laura De Lucia RESERVE
7:40 - 8:30 PM BAGSxBEATS cardio Mindy Lai RESERVE
7:45 - 8:35 PM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Alan Licon RESERVE
Thursday, April 4
Time Class Type Instructor
6:00 - 6:50 AM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
6:00 - 6:50 AM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Victor Candelario RESERVE
7:00 - 7:50 AM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Kim McAuliffe RESERVE
7:00 - 8:00 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Victor Candelario RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
12:30 - 1:20 PM ROADxFIGHT cardio Geoffrey McBride RESERVE
12:30 - 1:20 PM TRAINx360 strength_conditioning Hernan Santa Jr. RESERVE
5:30 - 6:30 PM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Dennys Lozada RESERVE
5:40 - 6:30 PM BAGSxBODY cardio Jose Calderon RESERVE
6:00 - 6:50 PM ROADxTRIATHLON cardio Geoffrey McBride RESERVE
6:40 - 7:30 PM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
6:45 - 7:35 PM TRAINx360 strength_conditioning Tiana Murray RESERVE
7:45 - 8:45 PM FLOWxYOGA yoga_meditation_stretch Tiana Murray RESERVE
7:45 - 8:45 PM FIGHTxSPARRING - Members Only cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
Friday, April 5
Time Class Type Instructor
6:00 - 6:50 AM BAGSxBODY cardio Geoffrey McBride RESERVE
6:15 - 6:45 AM TRAINxCORE strength_conditioning Christine O' Leary RESERVE
6:45 - 7:35 AM ROADxFIGHT cardio Samantha Ruskin RESERVE
7:00 - 7:50 AM TRAINx360 strength_conditioning Jonathan Cepeda RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxBODY cardio Victor Candelario RESERVE
12:15 - 1:05 PM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Victor Candelario RESERVE
4:30 - 5:20 PM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
5:30 - 6:20 PM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
5:30 - 6:20 PM BAGSxBODY cardio Jose Calderon RESERVE
5:30 - 6:20 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
6:30 - 7:20 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Kim McAuliffe RESERVE
6:30 - 7:20 PM BAGSxBEATS cardio Mindy Lai RESERVE
6:30 - 7:30 PM FIGHTxSPARRING - Members Only cardio Alan Licon RESERVE
Saturday, April 6
Time Class Type Instructor
8:00 - 12:00 PM Open Gym strength_conditioning EBF NYC RESERVE
8:30 - 9:30 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Alan Licon RESERVE
8:40 - 9:40 AM FLOWxYOGA yoga_meditation_stretch Tiana Murray RESERVE
9:45 - 10:35 AM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Ricardo Rose RESERVE
10:00 - 10:50 AM BAGSxBODY cardio Kim McAuliffe RESERVE
10:00 - 10:50 AM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Mindy Lai RESERVE
11:00 - 11:50 AM BAGSxBODY cardio Jonathan Cepeda RESERVE
11:00 - 11:50 AM TRAINxLIVE cardio strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
12:40 - 1:30 PM BAGSxBODY cardio Jonathan Cepeda RESERVE
Sunday, April 7
Time Class Type Instructor
8:00 - 2:00 PM Open Gym strength_conditioning EBF NYC RESERVE
9:00 - 10:00 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Jose Calderon RESERVE
10:00 - 10:50 AM BAGSxBODY cardio Jonathan Cepeda RESERVE
11:15 - 12:05 PM BAGSxBEATS cardio Mindy Lai RESERVE
11:20 - 12:10 PM TRAINx360 strength_conditioning Jonathan Cepeda RESERVE
12:15 - 12:45 PM FLOWxCORE30 yoga_meditation_stretch Tara Kirkpatrick RESERVE
12:50 - 1:20 PM FLOWxRECOVERY30 yoga_meditation_stretch Tara Kirkpatrick RESERVE
Monday, April 8
Time Class Type Instructor
6:00 - 7:00 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
7:00 - 7:50 AM TRAINxSTRENGTH strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE
7:00 - 7:50 AM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Samantha Ruskin RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
8:00 - 8:50 AM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Ricardo Rose RESERVE
8:15 - 8:45 AM FLOWxCORE30 yoga_meditation_stretch Tara Kirkpatrick RESERVE
12:00 - 12:30 PM TRAINxCORE strength_conditioning Victor Candelario RESERVE
12:30 - 1:20 PM BAGSxBODY cardio Geoffrey McBride RESERVE
5:40 - 6:30 PM BAGSxBODY cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
5:45 - 6:35 PM TRAINxCARDIO strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
6:00 - 6:50 PM ROADxFIGHT cardio Mindy Lai RESERVE
6:40 - 7:30 PM BAGSxBODY cardio Geoffrey McBride RESERVE
6:45 - 7:35 PM TRAINx360 strength_conditioning Jose Calderon RESERVE
7:00 - 7:50 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Laura De Lucia RESERVE
7:40 - 8:30 PM BAGSxCORE cardio strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
Tuesday, April 9
Time Class Type Instructor
6:00 - 7:00 AM FIGHTxCIRCUIT - Members Only cardio Hernan Santa Jr. RESERVE
6:45 - 7:35 AM ROADxTRIATHLON cardio Mindy Lai RESERVE
7:00 - 8:00 AM TRAINxCARDIO strength_conditioning Geoffrey McBride RESERVE
7:15 - 8:05 AM BAGSxBEATS cardio Kim McAuliffe RESERVE
8:10 - 9:00 AM STRENGTH CLUB - Members Only cardio Dennys Lozada RESERVE
8:15 - 9:15 AM FLOWxYOGA yoga_meditation_stretch Britney Byfield RESERVE
12:15 - 1:05 PM BAGSxBODY cardio Geoffrey McBride RESERVE
12:30 - 1:20 PM ROADxSTRENGTH cardio strength_conditioning Ricardo Rose RESERVE