Get 20% off your first month with code TWENTY.

BodyLine Pilates - Manhattan
37 West 26th Street Suite 210 New York, NY 10010  
718-569-9955

Class Types

Pilates Apparatus

Cancellation Policy

12 hours

Neighborhood

Nomad

STUDIO OVERVIEW

Bodyline Pilates offers apparatus classes in Flatiron.

Thursday, April 18
Time Class Type Instructor
12:15 - 1:00 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
1:00 - 1:45 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
5:15 - 6:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
6:15 - 7:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
7:15 - 8:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
Friday, April 19
Time Class Type Instructor
6:00 - 7:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
7:00 - 8:00 AM Reformer Sweat pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
8:00 - 9:00 AM Reformer Sweat pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
9:00 - 9:45 AM Reformer Sweat EXP pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
12:30 - 1:15 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
5:30 - 6:30 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
6:30 - 7:30 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
7:30 - 8:30 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
Saturday, April 20
Time Class Type Instructor
9:00 - 10:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Elena Lee RESERVE
10:00 - 11:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Elena Lee RESERVE
11:00 - 12:00 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Elena Lee RESERVE
12:00 - 1:00 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Elena Lee RESERVE
Sunday, April 21
Time Class Type Instructor
10:00 - 11:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Oryan Gur RESERVE
11:00 - 12:00 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Oryan Gur RESERVE
12:00 - 1:00 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Oryan Gur RESERVE
Monday, April 22
Time Class Type Instructor
7:00 - 8:00 AM Reformer Sweat pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
8:00 - 8:45 AM Reformer Sweat EXP pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
12:30 - 1:15 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Elena Lee RESERVE
5:30 - 6:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
6:15 - 7:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
7:15 - 8:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
Tuesday, April 23
Time Class Type Instructor
7:00 - 8:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
8:00 - 9:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
12:15 - 1:00 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Huma Masood RESERVE
1:00 - 1:45 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Huma Masood RESERVE
5:15 - 6:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
6:15 - 7:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
7:15 - 8:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
Wednesday, April 24
Time Class Type Instructor
6:00 - 7:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
7:00 - 8:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
8:00 - 9:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
9:00 - 10:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
12:15 - 1:00 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Huma Masood RESERVE
1:00 - 1:45 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Huma Masood RESERVE
5:30 - 6:15 PM Reformer Group EXP pilates_barre Davida Sam RESERVE
6:15 - 7:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Davida Sam RESERVE
7:15 - 8:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Davida Sam RESERVE
Thursday, April 25
Time Class Type Instructor
7:00 - 8:00 AM Reformer Sweat pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
8:00 - 8:45 AM Reformer Sweat EXP pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
9:00 - 10:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Huma Masood RESERVE
12:15 - 1:00 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
1:00 - 1:45 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
5:15 - 6:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
6:15 - 7:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
7:15 - 8:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
Friday, April 26
Time Class Type Instructor
6:00 - 7:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
7:00 - 8:00 AM Reformer Sweat pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
8:00 - 9:00 AM Reformer Sweat pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
12:30 - 1:15 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
4:15 - 5:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
5:30 - 6:30 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
6:30 - 7:30 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
7:30 - 8:30 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
Saturday, April 27
Time Class Type Instructor
9:00 - 10:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Elena Lee RESERVE
10:00 - 11:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Elena Lee RESERVE
11:00 - 12:00 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Elena Lee RESERVE
12:00 - 1:00 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Elena Lee RESERVE
Sunday, April 28
Time Class Type Instructor
10:00 - 11:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Oryan Gur RESERVE
11:00 - 12:00 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Oryan Gur RESERVE
12:00 - 1:00 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Oryan Gur RESERVE
Monday, April 29
Time Class Type Instructor
7:00 - 8:00 AM Reformer Sweat pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
8:00 - 8:45 AM Reformer Sweat EXP pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
12:30 - 1:15 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Elena Lee RESERVE
5:30 - 6:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Davida Sam RESERVE
6:15 - 7:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Davida Sam RESERVE
7:15 - 8:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Davida Sam RESERVE
Tuesday, April 30
Time Class Type Instructor
7:00 - 8:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
8:00 - 9:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
12:15 - 1:00 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Huma Masood RESERVE
1:00 - 1:45 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Huma Masood RESERVE
5:15 - 6:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
6:15 - 7:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
7:15 - 8:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
Wednesday, May 1
Time Class Type Instructor
6:00 - 7:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Adriana Pannuzzo RESERVE
7:00 - 8:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
8:00 - 9:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
9:00 - 10:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Sifa Rachid RESERVE
12:15 - 1:00 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Huma Masood RESERVE
1:00 - 1:45 PM Reformer Group Lunch-Time EXP pilates_barre Huma Masood RESERVE
5:30 - 6:15 PM Reformer Group EXP pilates_barre Davida Sam RESERVE
6:15 - 7:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Davida Sam RESERVE
7:15 - 8:15 PM Reformer Group All Levels pilates_barre Davida Sam RESERVE
Thursday, May 2
Time Class Type Instructor
7:00 - 8:00 AM Reformer Sweat pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
8:00 - 8:45 AM Reformer Sweat EXP pilates_barre Angeline Gonyea RESERVE
9:00 - 10:00 AM Reformer Group All Levels pilates_barre Huma Masood RESERVE